STRONA GŁÓWNA O NAS AKTUALNOŚCI WŁADZE STOWARZYSZENIA GALERIA KULINARIA KONTAKT
O nas

Koło Gospodyń Wiejskich w Orchowie z inicjatywy pań Stanisławy Kryszak, Jadwigi Nawrockiej oraz Danuty Gezella zostało reaktywowane w 1999 roku. Dopiero w 2012 roku KGW jako Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „KANWA” w Orchowie uzyskało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.


Stowarzyszenie prowadzi aktywnie swoja działalność, organizuje rożnego rodzaju zajęcia, warsztaty, wystawy i imprezy okolicznościowe. Współpracuje z organizacjami i stowarzyszeniami, Wójtem, Radą Gminy, Radą Sołecką, Kółkiem Rolniczym i Szkołami z terenu Gminy Orchowo.


Pozyskuje również fundusze z różnych źródeł pisząc projekty i biorąc udział w programach i konkursach. Jednym z nich był konkurs „Nasza Wieś naszą szansą”. Za otrzymane środki wyremontowano pomieszczenie w Domu Strażaka i Kultury w Orchowie, które do dziś służy jako siedziba Stowarzyszenia.

W ramach pozyskanych środków z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich prowadzone były warsztaty z różnych form rękodzieła dla dzieci, młodzieży i osób starszych z sołectwa Orchowo,

Członkinie Koła spotykają się co tydzień, prowadzone są pokazy i nauka rękodzieła, które jest bardzo pracochłonne i różnorodne (frywolitka, haft, szydełkowanie, wiklina papierowa, książki z papieru, rożne papierowe ozdoby, stroiki okolicznościowe).


Dorobek Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich „KANWA” w Orchowie jest bardzo imponujący i urozmaicony, ponieważ każda z członkiń specjalizuje się w innej technice rękodzieła. Panie z KGW często pokazują swoje dzieła na różnorakich wystawach reprezentując Gminę. Za prezentowane rękodzieło na wystawach i pokazach otrzymały wiele pucharów i nagród rzeczowych.